site.btaВалядолид надигра Еспаньол в мач от първия кръг на Ла Лига

Валядолид надигра Еспаньол в мач от първия кръг на Ла Лига
снимка: AP Photo/Joan Monfort

Валядолид стартира с победа завръщането си в Ла Лига. "Виолетовите" надиграха каталунския Еспаньол с 1:0 на стадион "Естадио Хосе Зорила".

Единственото попадение в мача бе дело на Раул Моро, който бе точен в 23-та минута.  В края на първото полувреме Хавиер Пуадо Диас можеше да изравни, но ударът му премина на сантиметри от страничната греда.

В 52-та минута Еспаньол отново имаха шанс, след като Серхи Гомес се възползва от грешка при подреждането на противниковата отбрана и отправи техничен изстрел, но стражът Карл Хайн реагира светкавично и изби.

До края на сблъсъка гостите оказаха натиск, но не успяха да стигнат до изравняване.