site.btaРайо Валекано се справи при гостуването си на Реал Сосиедад в първия кръг на Ла Лига

снимка: Joe Giddens/PA via AP

Отборът на Райо Валекано победи Реал Сосиедад с 2:1 като гост в среща от първия кръг на испанското футболно първенство.

Жерар Гумбау пропусна отлична възможност за гостите в 65-ата минута, но две по-късно, в 67-ата Хорхе де Фрутос получи удобен пас и реализира за 1:0 в полза на Райо Валекано.

Десетина минути по-късно Мартин Субименди стреля от средно разстояние в атака за Реал Сосиедад, но прати топката вдясно от вратата.

Домакините нанесоха втория си удар в 84-ата минута, когато Серхио Камейо бе точен за 2:0, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Реал Сосиедад.

Гостите намалиха за 1:2 с попадение на Субименди в осмата минута на добавеното време, но не успяха да предотвратят поражението на старта на новия сезон в Ла Лига.