site.btaБотев Враца победи Септември в мач от Първа лига

Ботев Враца победи Септември в мач от Първа лига

Първенство на България по футбол, среща от петия кръг на Първа лига между отборите на Ботев Враца и Септември София:

Ботев (Враца) – Септември - 2:0 (2:0)

голмайстори: 1:0 Браян Переа 34-дузпа, 2:0 Мартин Бачев 45+3

червен картон: Страхиня Керкез 90+6

стадион: „Христо Ботев“, Враца

главен съдия: Валентин Железов, гр. Бургас

жълти картони: Деян Лозев, Бубакар Траоре, Дилян Георгиев (Ботев Враца);  Виктор Очаи, Мартин Христов (Септември)

състав на Ботев Враца: Федерико Бариос, Давис Суарес, Даниел Генов (67-Даниел Кондраков), Мартин Ачков, Браян Переа (90-Иван Василев), Бубакар Траоре (90-Марко Мажуга), Антоан Стоянов (67-Чавдар Ивайлов), Мартин Смоленски (79-Дилян Георгиев), Деян Лозев, Мартин Бачев, Стефан Цонков

състав на Септември: Димитър Шейтанов, Лубрат Йонашчъ, Георги Върбанов, Мартин Христов (46-Страхиня Керкез), Митко Митков, Михаил Полендаков (81-Николай Дросев), Мартин Моран, Фаустас Степонавичюс (71-Никола Величковски),  Франк Ландри (64-Витиньо), Бертранд Фоуриер, Виктор Очаи (46-Джордан Гутиерес)

Ботев Враца победи Септември София с 2:0 в среща от 5-ия кръг на Първа лига. За състава на Тодор Янчев това е първи успех от началото на кампанията, докато Септември остава без точка и отбелязан гол.

И двете попадения паднаха през първата част, като първо Браян Переа вкара от дузпа в 34-ата минута, а в добавеното време на първата част точен бе и Мартин Бачев. В заключителните секунди на двубоя Страхиня Керкез от състава на столичани получи директен червен картон.

Ботев Враца започна силно срещата и за Септември бе трудно да организира играта си. В 32-ата минута Мартин Христов от гостите игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Валетни Железов след справка с ВАР отсъди наказателен удар. Браян Переа застана зад топката и даде аванс на Ботев Враца.

Добрите моменти за врачани продължиха, но вратарят на гостите Димитър Шейтанов успя да отрази удари на Даниел Генов и Мартин Смоленски. Все пак в третата минута от добавеното време на първото полувреме се стигна до втори гол на сметката на Ботев. Мартин Бачев се измъкна в наказателното поле и хубав удар направи резултата 2:0.

Второто полувреме бе изцяло за Септември. Футболистите на Николай Митов показаха желание, но нямаха късмет пред гола.

В 73-ата минута Михаил Полендаков от гостите отправи силен удар с десния крак от границата на наказателното поле, но Бариос спаси шута. Три след това Бубакар Траоре намери Смоленски в добра позиция, който отправи шут, но Шейтанов спаси.

В заключителните минути Никола Величковски направи добър пробив отдясно и даде пас към Бетранд Фурие, който от непосредствена близост не успя да отбележи почетен гол за Септември.

В последните секунди от срещата Страхиня Керкез от гостите направи грубо нарушение, заради което получи директен червен картон.

Към 23:16 на 19.08.2024 Новините от днес