site.btaБългария загуби от Чехия на Европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16 години отстъпи пред Чехия с 47:88 (15:26, 7:24, 12:18, 13:20) в третия си мач от група D на Европейското първенство в Дивизия B в Коня, Турция. Загубата бе втора за националките и на практика ги извади от битката за топ 8, като им предстои да играят за разпределение на местата от девето до 16-о.

В последния си двубой от групата утре (20 август) от 16:30 часа българките ще се изправят срещу състава на Нидерландия, който също е с актив 1-2 от трите си мача.

Чехия пое инициативата още в първите минути на срещата в Коня и водеше с 26:15 в края на първата четвърт. Националките не успяваха да се противопоставят на съперника и през втория период, като реализираха само 7 точки срещу 24 за чехкините, които натрупаха аванс от 50:22 след 20 минути игра.

Последва сравнително равностойна трета част, в която обаче тимът на Чехия поддържаше солидната си преднина и преди последния период резултатът бе 68:34. До края на двубоя българките не намериха начин да затруднят противника, а най-голямата разлика достигна 44 точки.

Националките допуснаха повече грешки (32-11), отстъпиха в борбата под коша (44-53), при асистенциите (14-23) и при откраднати топки (8-25), а чехкините демонстрираха по-ефективна стрелба от игра (43.37%-29.63%).

Габриела Коцева реализира 9 точки, 2 борби и 3 асистенции за отбора на България, а Силвия Миленова добави 8 точки и 5 борби.

Към 01:20 на 20.08.2024 Новините от днес