site.btaБетис и Жирона завършиха наравно на старта на новия сезон в испанското първенство по футбол

Снимка: AP Photo/Derrick Tuskan

Резервата Габриел Мизехоуи вкара в 72-та минута и Жирона спечели точка след равенство 1:1 в гостуване срещу Бетис в мач от първия кръг на испанското първенство по футбол. В ранния двубой Атлетик Билбао и Хетафе също завършиха наравно 1:1.

Бетис, който тази година ще игра е в Лигата на конференциите, започна по-добре двубоя и доминираше. Това доведе до гол още в шестата минута, когато капитанът Набил Фекир даде перфектен пас от корнер за защитника Марк Бартра. Той засече топката на близка греда с глава и я изпрати в горния ъгъл на вратата.

Бетис имаше няколко възможности да увеличи преднината си, но вратарят Пауло Гацанига направи чудесни спасявания след удари на Айтор Руибал и Родри. Това помогна на гостите да се съвземат и те натиснаха в последните 30 минути, които започнаха с удар в напречната греда на Абел Руис.

Жирона изравни в 72-та минута след комбинация между двама млади играчи, появили се в игра като резерви. 19-годишният Мизехоуи получи подаване от 20-годишния Икер Алмена между двама бранители и изпрати топката във вратата на домакините с първото докосване.

Бетис получи моментално възможност за ново попадение, но Чими Авила уцели греда и мачът завърши наравно 1:1.