site.btaОлимпийският шампион прескочи груповата фаза на волейболния турнир при мъжете след комфортна победа над Канада

Франция постигна втора победа на мъжкия турнир по волейбол / снимка: АП/Andrew Medichini

Домакинът на Олимпийските игри Франция се класира за четвъртфиналите на турнира по волейбол при мъжете.

Във втория си мач от група "А" "сините", които защитават трофея си от Токио, се наложиха с 3:0 (25:20, 25:21, 25:17) гейма над Канада. По този начин Франция записа втора победа и заема второ място в класирането в групата с 5 точки, на една зад лидера Словения, който е с пълен актив от 6.

За разлика от първия си мач срещу Сърбия, в който се наложи да играят пет гейма, сега французите нямаха никакви проблеми и взеха комфортно всяка една от трите части на мача.

Най-резултатни за победителите бяха диагоналът Жан Патри и посрещачът Ървин Нгапет с по 13 точки, а Никола льо Гоф направи още 9.

За тима на Канада, който ще трябва да търси задължителен успех над Сърбия в последната си среща, за да продължи към четвъртфиналите, с по 12 точки завършиха Стивън Маар и Артур Шварц.

Към 02:16 на 31.07.2024 Новините от днес