site.btaГеорги Костадинов с пълни 90 минути за АПОЕЛ Никозия при класиране за третия квалификационен кръг в Шампионската лига

Георги Костадинов / снимка: APOEL FC

Българският национал Георги Костадинов изигра пълни 90 минути и бе сред най-добрите за АПОЕЛ Никозия при равенството 1:1 като гост на молдовския Петрокуб Хънчещи в реванша от втория квалификационен кръг в Шампионската лига.

Резултатът бе достатъчен на първенеца на Кипър, който продължава напред с общ резултат 2:1. За място в плейофния кръг АПОЕЛ ще спори с победителя от двойката между словашкия Слован Братислава и словенския Целе, а освен това тимът от Никозия вече има и сигурно място в европейските клубни турнири поне до края на календарната години.

На стадион "Зимбру" в Кишинев АПОЕЛ имаше игрово предимство през целия мач и отправи цели десет точни удара към вратата на съперника си, но домакините от Петрокуб бяха тези, които откриха резултата в 60-ата минута чрез защитника Серджу Платика.

Гостите от Кипър обаче изравниха само девет минути по-късно. Костадинов отне една топка в центъра на терена и подаде към Кингсли Сарфо, който отправи точно центриране и за бразилския нападател Маркиньос не бе проблем да реализира за 1:1.

Въпреки отпадането, Петрокуб не приключва участието си в Европа. Молдовският представител ще играе в квалификациите на Лига Европа, като съперник в третия предварителен кръг ще бъде загубилият от двойката между унгарския Ференцварош и уелския Дъ Ню Сейнтс.

Към третия квалификационен кръг на Шампионската лига продължава и Фенербахче. Турският тим, воден от португалеца Жозе Моуриньо, победи като домакин с 2:1 швейцарския Лугано и отстрани съперника си с общ резултат 6:4.

Полякът Себастиан Шимански вкара победния гол за "фенерите" в добавеното време на мача. Преди това Лугано поведе чрез Мохамед Белхадж още в седмата минута, но неостаряващият таран на домакините Един Джеко изравни час след първия съдийски сигнал.

Следващият съперник на Фенербахче ще бъде френският Лил.

Чешкият Спарта Прага също премина през втория кръг на елиминациите с общ резултат 6:2 срещу ирландския Шамрок Роувърс. В реванша в Прага Спарта се наложи с 4:2. Точни за чешкия шампион бяха Виктор Оталунджи, Матиас Рос, Асгер Сьоренсен и Индрит Тучи. За Шамрок два гола вкара Аарън Грийн.

В третия кръг Спарта ще срещне победителя от двойката между румънския ФКСБ и израелския Макаби Тел Авив.

Към 00:25 на 31.07.2024 Новините от днес