site.btaФранция победи Бразилия на хандбалния турнир за жени и си осигури място на четвъртфиналите

Алисия Тублан / Снимка: AP Photo/Brian Inganga

Франция спечели с 26:20 (14:11) срещу Бразилия за третата си победа на турнира по хандбал за жени в Париж, с което олимпийските и световни шампионки си осигуриха класиране на четвъртфиналите. Французойките са с шест точки и водят в група "Б" с две пред отбора на Нидерландия, който надви Испания с 29:24 (14:12).

Бразилия вкара първия гол в мача, но това бе единственият момент, в който южноамериканките имаха предимство. Франция моментално намери ритъм, а вратарката Лаура Глаусер направи поредица от спасявания и осигури на отбора си три гола преднина на почивката.

Паулета Фопа бе най-резултатна за французойките със седем гола, четири от които паднаха в първите 14 минути. Тамара Хорачек вкара четири пъти, а по три пъти се разписаха Алисия Тублан и Клоуи Валентини. Бруна де Паула отбеляза седем попадения за бразилките, които са предпоследни в групата.

Три отбора са равни начело на група "А", което стана възможно след победа на Дания с 25:23 (14:14) срещу Швеция. Двата състава са с по четири точки в челото и са равни с европейските шампионки от Норвегия, които пък спечелиха с 26:20 (13:11) срещу Република Корея.

Натурализираната българка Елизабет Оморегие пък се разписа пет пъти при тежкото поражение на Словения с 22:41 (9:16) срещу Германия. Словенките, германките и корейките са равни в дъното на класирането с по две точки.

Към 02:19 на 31.07.2024 Новините от днес