site.btaМедведев постигна нова победа в турнира по тенис на Олимпийските игри в Париж

Медведев постигна нова победа в турнира по тенис на Олимпийските игри в Париж
снимка: AP Photo/Thibault Camus

Бившият номер 1 в световната ранглиста Даниил Медведев (Русия) се класира за третия кръг на олимпийския турнир по тенис на Игрите в Париж.

Четвъртият поставен в схемата Медведев спечели убедително срещу Себастиан Офнер (Австрия) с 6:2, 6:2 за 68 минути.

28-годишният руснак нямаше никакви проблеми, след като направи четири пробива в мача и доминираше изцяло. Той ще играе срещу номер 13 Феликс Оже-Алиасим (Канада) в спор за място на четвъртфиналите.

Медведев заема пето място в световната ранглиста в момента и има 20 титли от АТП в кариерата си. На Игрите в Токио 2020 достигна до четвъртфиналите, където загуби от испанеца Пабло Кареньо Буста.

По-рано днес олимпийският шампион по тенис на сингъл при мъжете Александър Зверев продължи защитата на титлата си. Германецът се класира за третия кръг на Игрите в Париж след победа с 6:3, 7:5 над чеха Томаш Махач.

Към 02:19 на 31.07.2024 Новините от днес