site.btaСветовният шампион по баскетбол при мъжете Германия се класира за четвъртфиналите на Олимпийските игри в Париж

Германия се класира предсрочно за четвъртфиналите в баскетбола на Олимпийските игри / снимка: АП/Michael Conroy

Световният шампион по баскетбол при мъжете Германия се класира за четвъртфиналите на Олимпийските игри в Париж.

Във втория си мач от турнира Бундестимът се наложи с 86:73 (22:10, 18:30, 20:11, 26:22) над Бразилия във Вилньов д'Аск и по този начин не може да бъде изместен от едно от първите две места в група "В". Германците ще решат първата позиция в пряк сблъсък с домакините от Франция в последния си мач преди директните елиминации.

Селекцията на канадският треньор Гордън Хърбърт стартира много силно и в края на първата четвърт отвори двуцифрена разлика.

Бразилците подобриха представянето си във втората четвърт, в която реализираха 30 точки и дори на два пъти успяха да поведат с по две точки. Все пак полувремето дойде при равенство - 40:40.

Германия отново вдигна оборотите в средата на третия период, след който световните шампиони имаха девет точки аванс. В заключителните десет минути разликата се качи и до 16 точки, което лиши последните минути от драматизъм.

Най-резултатен за германците в мача бе Денис Шрьодер, който реализира 20 точки. Франц Вагнер прибави 17, а Айзък Бонга и Андреас Обст завършиха с 15 и 14 точки съответно.

За бразилците, които остават без победа след два мача, Яго Сантос вкара 18 точки, а Витор Бените приключи със 17.

Към 02:14 на 31.07.2024 Новините от днес