site.btaБългарският тим постигна първа победа на Европейското първенство по баскетбол за мъже до 20 години в Питещ

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20 години постигна първа победа на Европейското първенство в дивизия В в румънския град Питещ, надделявайки над Албания с 96:47 (20:13, 24:10, 24:7, 28:17) в третия си двубой от шампионата.

Така младежките национали събраха актив от един успех и две поражения и заемат четвърто място в група D, а в последния си мач от този етап ще се изправят срещу домакините от Румъния в сряда от 18:00 часа. Състезателите, водени от селекционера Васил Христов, вече загубиха шансове за едно от първите две места в групата.

Българите стартираха убедително и до почивката поведоха с 44:23. След нова силна четвърт за националите и серия от 19 безответни точки в последните четири минути, авансът им достигна до 68:30 преди заключителните 10 минути.

Националите имаха предимство по почти всички показатели, като отбелязаха 15 тройки срещу 4 за Албания, а освен това допуснаха и по-малко грешки - 13 срещу 31.

Илиян Пищиков и Максим Бочев реализираха по 14 точки за първия успех на България на първенството. Пищиков добави 4 борби и 3 асистенции, а Бочев - 4 борби.

Момчил Кадиев завърши с 11 точки, 2 борби и 6 асистенции.

Към 22:09 на 24.08.2024 Новините от днес