site.btaМонако се наложи при гостуването си на Олимпик Лион

Монако се наложи при гостуването си на Олимпик Лион
Снимка: AP Photo/Jeremias Gonzalez

Тимът на Монако победи Олимпик Лион с 2:0 в гостуването си от втория кръг на френската Лига 1.

Мачът започна лошо за тима на домакините, като само след четвърт час игра се контузи нападателят Ернест Нюама и бе сменен от грузинския национал Жорж Микаутадзе. Първото полувреме завърши без голове.

Гостите от Княжеството бяха по-активни след почивката. В 65-ата минута Елиес Бен Сегир откри за Монако след асистенция на Магнес Аклиуш. Четвърт час по-късно Ламин Камара направи 2:0 и лиши мача от интрига.

В добавеното време на мача голмайсторът на гостите Камара получи бързи два жълти картона за неспортсменско поведение и напусна преждевременно терена.

Монако е с пълен актив от два мача - 6 точки, като по този показател е наравно с шампиона Пари Сен Жермен, макар и с по-лоша голова разлика.

Тимът от Лион е на последното 20-о място без точки и с голова разлика 0:5.