site.btaПарма надигра Милан, Удинезе победи Лацио в Серия А

Парма надигра Милан, Удинезе победи Лацио в Серия А
Снимка: Massimo Paolone/LaPresse via AP

Отборът на Парма се наложи над Милан с 2:1 във втория кръг от италианската Серия А. Денис Ман откри резултата за домакините още във втората минута на мача, като така завърши и първото полувреме.

"Росонерите" все пак успяха да изравнят в 66-ата минута чрез американския национал Кристиан Пулишич. Това обаче не беше всичко, защото десет минути по-късно Матео Канчелиери отново даде преднина на Парма, което се оказа достатъчно за крайния успех на новака в Серия А. Парма е на второ място във временното класиране с четири точки от два мача. Милан е на 16-а позиция, като има само точка от равенството срещу Торино на старта.

В друг мач от вечерта Удинезе се наложи над Лацио с 2:1. Лоренцо Лука изведе тима от Удине напред в резултата в петата минута, а в петата минута на втората част французинът Флориан Товен направи 2:0.

В 68-ата минута Хасан Камара от домакините получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

В петата минута на добавеното време датският нападател на "орлите" Густав Исаксен върна едно попадение, но нямаше време за повече.

Удинезе е на първо място с 4 точки, Лацио има 3 точки от първия кръг.