site.btaНационалният отбор на България за младежи до 20 години завърши със загуба груповата фаза на Европейското първенство по баскетбол в Дивизия B

Снимка: Христо Стефанов/БТА

Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години завърши със загуба участието си в група "Д" на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Питещ. В последния си мач тимът допусна обрат срещу домакина Румъния с 81:91.

След тази среща баскетболистите на Васил Христов остават на четвърто място в групата си с баланс 1-3 и ще играят за разпределение на местата от 9-о до 16-о на шампионата.

Българите вкараха 6 тройки само през първата част, след която поведоха с 26:20 след много силен старт на Кръстомир Михов и Илиян Пищиков. Разликата достигна до 13 през втория период, но на почивката Румъния намали - 43:49.

Подемът в играта на съперника продължи и след паузата, и след като в средата на третата част се стигна до пълен обрат, а преди заключителната четвърт националите вече изоставаха с 66:73. До края домакините контролираха мача и не изпуснаха водачеството си.

Илиян Пищиков завърши с 25 точки за България, 16 вкара Кръстомир Михов, а 15 добави Максим Бочев.

Към 22:47 на 17.07.2024 Новините от днес