site.btaОсасуна достигна до домакински успех срещу Майорка в Примера дивисион

Осасуна достигна до домакински успех срещу Майорка в Примера дивисион

Осасуна победи с 1:0 пред собствена публика Майорка в първия мач от съботната програма във втория кръг от Примера дивисион.

Преди почивката домакините от Памплона имаха превъзходство, но не успяха да поведат в резултата. Решителният момент в двубоя беше гол на Рубен Гарсия с удар отблизо при добавка в 55-ата минута.

Това е първият успех в полза за Осасуна срещу Майорка в последните четири срещи между двата отбора.

"Червените" имат 4 точки от 2 мача, докато "пиратите" са само с точка до момента, спечелена срещу шампиона Реал Мадрид преди седмица.

По-късно тази вечер Барселона приема Атлетик Билбао. Също в събота са двубоите Хетафе-Райо Валекано и Еспаньол-Реал Сосиедад.

В неделя са останалите четири мача от втория кръг в испанското първенство, включително и домакинството на Реал Мадрид срещу Валядолид.