site.btaЛил постигна победа над Анже в мач от френската Лига 1

Лил постигна победа над Анже в мач от френската Лига 1
Снимка: AP Photo/Matthieu Mirville

Отборът на Лил победи гостуващия Анже с 2:0 в мач от втория кръг на френската Лига 1. Бившият белгийски национал Тома Мюние откри резултата  за "песовете" в 34-ата минута. Той се разписа с отсечен удар в левия долен ъгъл на вратата на гостите след асистенция на Хакон Харолдсон.

В шестата минута на добавеното време на мача Мохамед Байо вкара също с мощен удар второ попадение за Лил, като то бе разгледано от ВАР системата за евентуална засада в изграждането на атаката, но бе преценено, че положението е било редовно.

Попадение на Габриел Гудмундсон за Лил не бе признато през първата част точно заради положение на засада. Пропуск за домакините направи и по-малкият брат на Килиан Мбапе - Етан.

За Анже най-близо до гола бе Ясин Белкдим, чийто удар с глава мина покрай левия стълб, а удар на Сидики Шериф бе спасен от вратаря на Лил Люка Шевалие.

Лил има пълен актив от 6 точки и голова разлика 4:0, като отсъпва по броя на головете единствено на ПСЖ.

Тимът на Анже е в зоната на изпадащине без спечелена точка до момента от двете си срещи.