site.btaВтора поредна победа за тима на България за младежи до 20 години на Европейското първенство в Питещ

снимка: БФ Баскетбол

Националният отбор на България за младежи до 20 години ще играе за деветото място на Европейското първенство по баскетбол в Дивизия B, което се провежда в Питещ (Румъния). Това стана ясно след победата на тима срещу Великобритания със 72:63, която бе и втора поредна в тази фаза на шампионата.

В последния си мач в турнира баскетболистите на Васил Христов ще се изправят срещу Хърватия, като двубоят е на 21 юли (неделя).

След равностойно начало на мача, нашите взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 21:12. Те демонстрираха много точен мерник от близка и средна дистанция и макар почти да пропиляха двуцифрена преднина, на почивката се оттеглиха при 39:32 в своя полза.

Резултатността бе сравнително ниска след паузата, като България продължи да води и през цялата трета четвърт, след която бе напред с 54:48. Великобритания се доближи само на 2 в началото на последната част, но след това нашите отново увеличиха аванса си и не изпуснаха водачеството си до последно.

Илиян Пищиков беше най-резултатен за успеха с 18 точки, 12 записа Максим Бочев, а с 11 точки и 8 борби се отличи Христо Бъчков.

Към 03:12 на 21.07.2024 Новините от днес