site.btaБългарските състезатели спечелиха осем медала на турнир по спортна аеробика в Братислава

снимка: Български съюз по аеробика Фейсбук

Българските състезатели спечелиха осем медала, от които четири златни, три сребърни и един бронзов, в 25-о издание на международния турнир по спортна аеробика "SLOVAK AEROBIC OPEN" в Братислава.

Три титли завоюва Джемре Стефанова - на индивидуално момичета 9-11 години, тройки и групи.

категория Групи:
1 място - Джемре Стефанова, Аделина Некезова, Никол Стоилова, Станислава Христозова, Елиф Хашим
2 място - Александра Калинова, Мирослава Митева, Яна Господинова, Никол Колева, Николета Сарафимова
Възрастова група 12-14 години:
категория индивидуално девойки:
1 място - Диана Тенева
5 място - Ивайла Трендафилова, Габриела Колева, Галина Стоянова
7 място - Анастасия Начева, Магдалена Хаджиева, Дия Параскова
категория групи:
2 място - Магдалена Хаджиева, Дия Параскова, Анастасия Начева, Анджелина Карева, Михаела Стоилова
7 място - Габриела Колева, Ивайла Трендафилова, Галина Стоянова, Антония Благоева, Златимира Хаджикулова

Следващият старт на български състезатели е в края на тази седмица, когато на Открития шампионат на Чехия участие ще вземат 35 български състезатели. Този път освен във възрастови групи 9-11 и 12-14 години, Прага ще бъде и първото международно състезание за националните отбори във възраст 15-17 години, мъже и жени.

Към 12:28 на 30.04.2024 Новините от днес