site.btaРобин Гозенс спаси Фиорентина от домакинска загуба срещу Монца в Серия А, Верона с втора победа за сезона

снимка: Massimo Paolone/LaPresse via AP

Фиорентина успя да се спаси от домакинско поражение от Монца в 3-ия кръг на първенството в Серия А, измъквайки 2:2 на свой терен. Точката за Ла Виола беше осигурена от Робин Гозенс, който вкара с въртеливо движение с глава в 6-ата минута на добавеното време.

Тимът от Флоренция завърши наравно във всичките си четири състезателни мача под ръководството на новия треньор Рафаеле Паладино, който тук се изправи срещу бившия си клуб. Серията включва и победата с дузпи в Лигата на конференциите с Академия Пушкаш.

Алберт Гудмундсон все още е контузен, но Данило Каталди и Робин Госенс ​​започнаха от стартовите 11, а в крайна сметка се оказаха важни хора за точката.

И въпреки че домакините взеха инициативата от първата минута, Монца набързо поведе с 2:0 още след 30 минути игра. Педро Перейра направи ниско центриране към Милан Джурич, който елиминира в 18-ата минута Кристиано Бираги и откри резултата. Монца добави втори гол в 31-ата минута, когато Георгиос Кириакопулос тръгна с топката от своята половина, мина центъра и подаде на Даниел Малдини, който вкара за 0:2 с мощен изстрел от 20 метра.

До края на първата част Мойс Кен можеше да намали на 1:2, но можеше да стане и 0:3, ако вратарят Тарачано не беше отразил изстрела на Пабло Мари.

Все пак обаче Кен върна едно попадение в края на частта, този път след подаване на Лука Раниери. С течение на времето през втората част натискът на Фиорентина се увеличаваше и те създаваха доста ситуации. Буквално в последната минута на добавеното време вратарят на гостите Стефано Турати първо спаси изстрел на Джонатан Иконе, но след това нямаше какво да направи за атрактивния дебютен гол на германеца Гозенс.

Отборът на Верона пък записа втори успех от началото на първенството и вече има 6 точки, след като победи Дженоа с 2:0 като гост. Джаксън Чачуа в 55-ата минута и датският нападател Каспер Тенгстед от дузпа 10 минути по-късно осигуриха успеха на "жълто-сините".

Наполи – Парма      – 2:1

Начело в класирането с по 7 точки са Интер (Милано) и ФК Торино, следвани от Ювентус, Верона и Наполи с по 6. Дженоа заема 10-о място с 4, Фиорентина е 11-а с 3, а Монца има 2 на 15-ото стъпало в класирането.

Към 00:27 на 02.09.2024 Новините от днес