site.btaЖирона не остави шансове на Севиля в среща от 4-ия кръг на испанското първенство

Снимка: AP Photo/Silvia Izquierdo

С попадения на Иван Мартин и Абел Руис във всяко полувреме участникът в Шампионската лига Жирона се наложи над Севиля с 2:0 като гост в 4-ия кръг на Примера дивисион.

Тимът от малкия каталонски град, превърнал се в сензация миналата година, показва, че запазва състоянието си и днес доминираше сериозно през цялото време. Тимът на Севиля в нито един момент не успя да се противопостави и логично остава без победа след първите четири мача.

Иван Мартин откри резултата в 41-ата минута, след като получи топката на празна врата и просто трябваше да сложи крака. Мигел Гутиерес проби през защитата на севилци и буквално сервира топката в малкото наказателно поле.

Абел Руис вкара за 0:2 в 73-ата минута от дузпа, която беше отсъдена заради игра с ръка в наказателното поле на Исак Ромеро.

В другата среща от днешния ден Хетафе и Реал Сосиедад не успяха да стигнат до голове и приключиха при 0:0.

Жирона се изкачи пък на 4-о място в класирането със 7 точки, на 5 след лидера Барселона, когото ще срещнат в следващия мач след паузата заради мачовете за националните отбори. Севиля е на предпоследното 19-о място с 2 точки.