site.btaЛьо Авър постигна втори успех от началото на френското първенство, с 10 души Ница се наложи над Анже

Снимка: AP Photo/Daniel Cole

Льо Авър постигна втора победа в три мача от началото на сезона във френската Лига 1, а Ница и Реймс се поздравиха с първи успех. По-късно днес кръгът завършва с дербито на кръга между Лил и Пари Сен Жермен.

Льо Авър се наложи над Оксер с 3:1. Гостите от Оксер поведоха в началото на мача благодарение на гола на Гаетан Перен, но нещастен автогол на полузащитника от Гана Елиша Овусу се оказа повратната точка в поражението им.

Оксер поведе в 18-ата минута чрез превъзходен пряк свободен удар на Гаетан Перен, който стреля от границата на наказателното поле, пращайки до десния стълб, оставяйки вратаря без шанс.

Само пет минути по-късно обаче ганайският футболист в опита си да върне топката към своя вратар, я прати в мрежата. Малко преди края на първата част ситуацията за Оксер се влоши още, след като Ки Джанта Хувър беше отстранен от игра с два бързо изработени жълти картона.

През втората част домакините наложиха надмощието си и след 7 минути Расул Ндиайе направи пълен обрат за 2:1. Крайното 3:1 оформи Абдулайе Туре от дузпа в 90-ата минута.

Първи успех записа тимът на Ница, един от солидните отбори от миналата година. Те не оставиха шанс на новака Анже и го победиха на неговия терен с 4:1. Два гола за успеха вкара Еван Гесан, който оформи убедителната победа в 72-ата и в 85-ата минута.

Ница дръпна с 2:0 до почивката, а в средата на втората част домакините намалиха от дузпа, която беше допълнена и с червен картон за Моизе Бомбито. Но макар и да останаха с 10 човека гостите бяха по-добри и логично стигнаха до нови два гола.

Също обрат имаше и на стадиона в Реймс, където местният тим изоставаше с 0:1 в 13-ата минута заради гола на Лео Скири Йостигор. В 41-ата японецът Юни Ито изравни, а в 48-ата Умар Диаките обърна хода на мача и донесе първа победа на Реймс.

Начело в класирането с по 7 точки са Марсилия, Нант, Ланс и Монако, следвани от Пари Сен Жермен и Лил с мач по-малко и Льо Авър – всички с по 6.