site.btaЧерно море (Варна) си тръгна с точка срещу 10 футболисти от Лудогорец, Едгар Пашеко пропусна отлично положение за гол в последните секунди

Снимка: Мехмед Азиз/БТА (ПБ)
Първенство на България по футбол в efbet Лига, среща от 7-ия кръг:
Лудогорец (Разград) - Черно море (Варна)        0:0
червен картон: Агибу Камара (Лудогорец) - 76-а минута
жълти картони: Пламен Илиев, Даниел Димов, Васил Панайотов , Виктор Попов (Черно море)
Главен съдия: Никола Попов (София)
ВАР-съдия: Георги Давидов (В. Търново)
Стадион "Лудогорец Арена": 4500 зрители
Състави:
Лудогорец: Серджио Падт, Диниш Алмейда, Едвин Куртулуш, Аслак фон Витри, Агибу Камара,
Педро Нареси (87 - Тодор Неделев), Ивайло Чочев (63 - Якуб Пьотровски), Франсиско Гомес-Сон,
Кайо Видал (71 - Георги Русев), Рик Джонатан (70 - Спас Делев), Квадво Дуа Черно море (Варна): Пламен Илиев, Живко Атанасов (85 - Ренан Ариаш), Влатко Дробаров, Цветомир Панов,
Виктор Попов, Васил Панайотов, Даниел Димов, Едуардо Родригеш-Дуду (72 - Едгар Пашеко),
Асен Дончев (72 - Брено Тейшейра), Мазир Сула (90+7 - Велислав Василев), Исмаил Иса (73 - Клаудиу Кешерю)

Лудогорец и Черно море (Варна) завършиха 0:0 в дербито на 7-ия кръг на българското футболно първенство, като срещата противопостави първия и втория от миналогодишния сезон. За Черно море това е първа среща от 2019-а година, в която си тръгва от Разград непобеден. С днешната точка те събират 14 и излизат на 2-о място в класирането, на 2 точки от лидера Левски.
    Домакините от Лудогорец в петия си мач от началото на сезона за първи път не успяха да спечелят. С 13 точки те се придвижиха на 4-о място, но имат и два мача по-малко.
    Разградчани завършиха мача с 10 души заради червен картон на Агибу Камара, а в последните секунди пред гостите се откри чудесна възможност да стигнат до победата, но Едгар Пашеко не успя да завърши атаката на своя тим.
    Лудогорец започна мача с повече контрол върху топката и първата възможност за тях беше в 15-ата минута. В наказателното поле на гостите настана истинска бъркотия, Кайо Видал и Квадво Дуа стреляха към вратата, но неточно. Последно обаче Живко Атанасов подложи крак и от него топката излезе в ъглов удар.
    В 22-ата минута "моряците" отговориха с доста добра атака, която се разви от дясно благодарение на Дуду и Мазир Сула, като последният центрира много удобно. На задна греда чакаха двама футболисти Васил Панайотов реши да атакува топката с глава, което се оказа грешното решение, тъй като зад него съвсем сам чакаше Исмаил Иса.
    Домакините имаха претенции за дузпа в 28-ата минута, когато Кайо Видал бе атакуван в гръб и падна в наказателното поле, когато Цветомир Панов го атакува в гръб. Съдията Никола Попов обаче остана безмълвен, а и явно екипът в стаята за видеоповторения (ВАР) не е реагирал. Но поредната ситуация беше пак за Лудогорец в 33-ата минута. Новото попълнение Агибу Камара като по чудо не прати топката в мрежата на Пламен Илиев, като паднал стреля неточно. Две минути преди края на полувремето вратарят на гостите спаси с една ръка шут на Дуа.
    Началото на второто полувреме беше за отбора на Лудогорец и само след три минути те можеха да се радват. Квадво Дуа получи великолепна топка в наказателното поле и стреля с глава от чиста позиция, но не беше точен. Пак той беше на стрелкова позиция в 56-ата минута, но топката излезя край вратата след много добра комбинация. В 67-ата минута дойде ред и на десния бек Аслак фон Витри да се пробва, чийто удар не беше кой знае колко по-точен.
    Четвърт час преди края на срещата домакините останаха 10 на терена, след като направилия дебют днес Агибу Камара влезе много грубо в краката на Васил Панайотов. Съдията Никола Попов първоначално извади жълт картон на провинилия се, но се наложи да бъде привикан на монитора край терена, за да направи он-фийлд ревю и след него коригира решението си с изгонване.
    След като останаха с 10 души домакините заиграха по-предпазливо, докато отборът на Черно море също внимаваше в защита, но владееше повече топката. В добавеното време и двата отбора можеха да стигнат до победата, но гостите трябва да съжаляват повече. В 7-ата минута след 90-те редовни Едгар Пашеко беше изведен от Кешерю в наказателното поле, а португалското крило влезе много близо до вратата и не успя да прокара топката зад вратаря Падт.

Към 02:20 на 02.09.2024 Новините от днес