site.btaАлавес и Осасуна постигнаха победи в испанското първенство и остават начело в Примера дивисион

снимка: AP Photo/Alvaro Barrientos

Новото попълнение в Осасуна Абел Бретонес, който през лятото дойде в Памплона за 2 милиона евро от Алавес, се оказа човекът, който донесе победата на тима си днес с 3:2 над Селта (Виго) в 4-ия кръг на Примера дивисион.

По същото време Алавес се справи с Лас Палмас с 2:0, а също както и Осасуна има 7 точки. Двата тима са 4-и и 5-и, а Алавес е по-нагоре по голова разлика.

Осасуна беше разбита с 0:4 от Жирона в миналия кръг, но днес футболистите на треньора Висенте Морено проявиха характер. Те първи нанесоха удар, откривайки резултата в 21-ата минута чрез Флавиен Енцо Бойомоа, който се разписа след свалена топка в наказателното поле от Анте Будимир. Гостите от Виго изравниха 8 минути по-късно чрез неостаряващия Борха Иглесиас. В последната минута на първата част обаче Карлос Домингес при опита си да спре удара на Аймар Орос си вкара автогол.

След почивката, в 62-ата минута  Абел Бретонес направи първия си страхотен пробив отляво, за да завърши с характерен удар с левия крак. До края на мача гостите успяха да върнат едно попадение, но чак в 91-ата минута с автогол на Мои Гомес.

Втора поледна победа постигна Алавес – 2:0 над Лас Палмас, която дойде с голове на Карлос Висенте в 7-ата минута и на Тон Мартинес в 78-ата. Гостите от Канарските острови остават на предпоследното 19-о място с 2 пункта.