site.btaБайерн Мюнхен надви Фрайбург и продължи победния си старт в Бундеслигата

Байерн Мюнхен надви Фрайбург и продължи победния си старт в Бундеслигата
Хари Кейн (номер 9) вкара първия гол от дузпа / Снимка: AP Photo/Matthias Schrader

Байерн Мюнхен спечели с 2:0 срещу Фрайбург и се изравни с Хайденхайм и РБ Лайпциг на върха в класирането на германското първенство по футбол. Баварците са с актив от шест точки, след като започнаха сезона с два успеха.

Байерн получи правото да изпълни дузпа в края на първото полувреме, когато Кристиан Гюнтер игра с ръка в наказателното поле на гостите. Нападателят Хари Кейн се нагърби с отговорността и вкара 11-метровия удар в долния десен ъгъл на вратата на Флориан Мюлер.

Двата отбора дълго време не успяха да създадат чисто положение, но Байерн стигна до такова в 78-та минута и подсигури победата си с втори гол. Томас Мюлер получи подаване от Серж Гнабри в наказателното поле и не остави шанс на стража на гостите.

Фрайбург, който пропусна дузпа чрез Лукас Холер в добавеното време, е на десето място в класирането на Бундеслигата с три точки.