site.btaПирин (Благоевград) постигна победа в Плевен и увеличи преднината си на върха във Втора лига, Монтана излезе 2-и

Пирин (Благоевград) постигна важна победа в 7-ия кръг на Втора лига, след като обърна Спартак (Плевен) от 0:1 до 2:1. Орлетата от Благоевград имат вече 19 точки и са с 4 пред излезлия на 2-о място състав на Монтана.

Домакините от Плевен откриха резултата в 30-ата минута, когато опитният защитник Яни Пехливанов вкара. Той беше най-внимателен в наказателното поле на гостите, когато вратарят Красимир Костов изби изстрел на капитана на Спартак Васил Шопов.

През втората част обаче Пирин вдигна оборотите, пренесе играта в половината на плевенчани и стигна до обрат с головете на Борис Иванов и Александър Дюлгеров, който беше точен пет минути преди края на мача.

Миньор (Перник) се върна в челото на класирането заради успеха с 2:0 на свой терен над ФК Ловеч. Димитър Симеонов откри резултата още във 2-ата минута, а през втората част юношата на Левски Марио Дадаков удвои преднината на "чуковете".

Вторите отбори на ЦСКА-София и ЦСКА 1948 постигнаха победи като гости. За тимът от Бистрица успехът с 2:0 в Радомир над местния тим беше първа за сезона, но те остават на дъното на класирането с 4 точки. ЦСКА-София реши гостуването в Несебър преди почивката, когато поведе с два гола в рамките на три минути, а в края на срещата добави и трети гол.

Първенство на България по футбол във Втора лига, срещи от 7-ия кръг:
Спартак (Плевен) - Пирин 22 (Благоевград)         1:2 (1:0)
Несебър (Несебър) - ЦСКА-София II                 0:3 (0:2)
Монтана 1921 (Монтана) - Спортист 2009 (Своге)    1:0 (0:0)
Миньор (Перник) - Ловеч                           2:0 (1:0)
Беласица (Петрич) - Дунав (Русе)                  2:0 (0:0)
Струмска слава (Радомир) - ЦСКА 1948 II (София)   0:2 (0:1)

в понеделник:
Янтра 2019 (Габрово) - Добруджа 1919 (Добрич)
Ботев Пловдив II - Локомотив (Г. Оряховица)

4. Беласица (Петрич)            7  4 1 2  10:4  13
5. Миньор (Перник)              7  4 1 2   7:4  13
6. Добруджа (Добрич)            6  2 4 0  12:3  10
7. Янтра (Габрово)              6  3 1 2   9:7  10
8. Дунав (Русе)                 7  3 1 3  11:11 10
9. Етър (Велико Търново)        6  3 1 2  10:9  10
10. Марек (Дупница)             6  2 3 1   7:3   9
11. Фратрия (обл.Варна)         6  2 2 2   3:4   8
12. ЦСКА II (София)             7  2 1 4   6:8   7
13. Спартак (Плевен)            7  1 4 2   4:7   7