site.btaНова победа за Борислава Христова и Жирона в Испания, Йордан Минчев със силен мач за Шарлероа

снимка: Христо Касабов/БТА (ЕК)

Капитанът на националния отбор на България по баскетбол за жени Борислава Христова и нейният тим Жирона победиха състава на Ферол със 78:68 (18:20, 14:12, 32:22, 14:14) като домакини в двубой от втория кръг на испанското първенство при дамите. Успехът бе втори пореден за Жирона в шампионата.

Христова завърши с 8 точки, 2 борби и 2 отнети топки за 25 минути на терена.

В следващия си двубой в Испания, на 20 октомври, отборът на Жирона ще гостува на Ардой.

При мъжете Йордан Минчев изигра силен мач за своя белгийски тим Шарлероа при победата като гост на Йоаст Юнайтед в обединеното първенство по баскетбол на Белгия и Нидерландия (BNXT Лига).

Шарлероа се наложи при гостуването си с 87:77 (24:22, 20:20, 23:13, 20:22) и записа втори успех от четири изиграни срещи до момента.

Минчев бе титуляр и реализира 19 точки, 9 борби и 1 открадната топка за 20 игрови минути.

Шарлероа ще бъде домакин на Белфиус Монс на 18 октомври.

В испанската втора дивизия при мъжете Гипускоа, със Симеон Лепичев в състава, надигра като домакин Менорка на Павлин Иванов и Емил Стоилов с 60:57 (11:9, 15:14, 14:25, 20:9) в среща от третия кръг. За Гипускоа победата бе първа от три двубоя до момента, а Менорка допусна първа загуба.

Симеон Лепичев се отчете с 2 точки и 2 борби за 11 минути на терена при успеха на тима на Гипускоа.

За гостите от Менорка Павлин Иванов бе титуляр и допринесе с 12 точки, 2 асистенции и 1 открадната топка за 32 минути, а Стоилов отбеляза 5 точки за 6 игрови минути.

На 18 октомври Лепичев и съотборниците му ще бъдат домакини на отбора на Морон, докато Менорка приема състава на Оуренсе.

Към 12:15 на 14.10.2024 Новините от днес