site.btaПоражение за Иван Алипиев и Антверп Джайънтс, Константин Костадинов не игра при победа на Тенерифе в Шампионската лига на ФИБА

снимка: Владимир Шоков /БТА (архив)

Българският баскетболен национал Иван Алипиев и неговият белгийски отбор Антверп Джайънтс загубиха от тима на Льовен Беърс със 78:83 (21:23, 19:23, 19:21, 19:16) като домакини в Антверпен в мач от четвъртия кръг на BNXT Лигата (първенство на Белгия и Нидерландия).

Иван Алипиев реализира 8 точки, 4 борби и 2 асистенции за 19 минути на терена. Поражението бе трето от четири изиграни мача за Антверп Джайънтс.

Вторият българин във BNXT Лигата Йордан Минчев очаквано пропуска домакинския двубой на своя Спиру Шарлероа срещу БА Лимбург заради леко разтежение.

Друг български национал Константин Костадинов и испанския му тим Тенерифе стартираха с победа в груповата фаза на Шампионската лига на ФИБА. Ла Лагуна Тенерифе победи като гост турския Кършияка с 87:76 (23:23, 23:16, 19:18, 22:19) в среща от първия кръг в група С.

Костадинов бе в състава на Тенерифе, но не взе участие в двубоя и все още не е дебютирал официално за тима. Българинът направи неофициален дебют в началото на септември в контрола срещу Баскония, а след това получи игрови минути в още две проверки на отбора. Националът обаче остана на пейката при домакинската победа над Баскония в среща от първия кръг на испанската Лига Ендеса.

В групата на Ла Лагуна Тенерифе са още Колосос Родос (Гърция) и Сен Кентен (Франция), а на 16 октомври испанският тим ще гостува в Гърция. Преди това за Тенерифе предстои гостуване на Бреоган на 5 октомври в първенството на Испания.

Към 01:20 на 03.10.2024 Новините от днес