Константин Костадинов дебютира за Тенерифе при успех в Шампионската лига

site.btaНов силен мач за баскетболния национал Йордан Минчев при победа на Шарлероа за Купата на ФИБА Европа

снимка: Минко Чернев /БТА (архив)

Националът Йордан Минчев изигра нов силен мач за белгийския си отбор Спиру Шарлероа, допринасяйки за успеха при гостуването на Норкьопинг Долфинс с 97:85 (23:22, 28:19, 19:17 27:27) в Швеция в двубой от втория кръг в група G на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже.

Минчев бе сред най-полезните за Шарлероа и се отличи с 18 точки, 4 борби и 1 асистенции за 22 минути на терена.

Домакините успяваха на моменти да затруднят Спиру Шарлероа най-вече през първото полувреме, а през вторите 20 минути гостите държаха инициативата. Белгийският отбор постигна втори пореден успех и дели върха в подреждането в групата заедно с гръцкия Маруси.

Най-резултатен за победителите бе Коби Уилямс с 24 точки, 2 борби и 6 асистенции.

В следващия си мач от турнира Шарлероа ще бъде домакин на Маруси на 23 октомври.

Друг национал Константин Костадинов дебютира за испанския си тим Ла Лагуна Тенерифе при победата като гости на гръцкия Колосос Родос със 71:47 (15:13, 25:8, 19:20, 12:6) в среща от втория кръг в група С на Шампионската лига на ФИБА.

Българинът завърши с 2 точки за 14 минути, а след втория си успех в групата Тенерифе оглави временното класиране.

На 29 октомври Костадинов и съотборниците му ще гостуват на Сен Кентен (Франция).

Към 01:19 на 17.10.2024 Новините от днес