site.btaМилан вкара три гола при победата си над Лече и завърши двубоя от Серия А с 10 човека

снимка: Spada/LaPresse via AP

Отборът на Милан се наложи над Лече с 3:0 като домакин в двубой от шестия кръг на италианската Серия А. След третата си поредна победа Милан заема второто място във временното класиране с 11 точки, колкото има и лидерът Торино, който обаче е с мач по-малко. Лече е 17-и с 5 точки в актива и вече три срещи няма победа в шампионата.

Алваро Мората, Тео Ернандес и Кристиан Пулишич се разписаха за домакините в рамките на пет минути преди почивката.

Милан, който ще пътува за Германия и двубой с Байер Леверкузен в Шампионската лига във вторник, получи предимство чрез Мората в 38-ата минута. Испанският нападател се разписа с глава след свободен удар на Тео Ернандес. Това бе втори гол за него с екипа на Милан от началото на сезона. Ернандес увеличи аванса на домакините на 2:0 три минути по-късно, възползвайки се от прецизно подаване от Рафаел Леао. С попадението Тео Ернандес събра 29 и изравни Паоло Малдини като защитникът с най-много голове за Милан в историята на Серия А.

Третият гол за гранда от Милано бе дело на Кристиан Пулишич в 43-ата минута. Американският национал се оказа на удобна позиция и прати топката в мрежата на Лече, след като Тами Ейбрахам удари греда.

Гостите търсеха шансове за намаляване на пасива си през второто полувреме най-вече чрез контраатаки, но не стигнаха до попадение. Влезлият като резерва в началото на втората част Рубен Лофтъс-Чийк удари греда за Милан, а домакините завършиха срещата с 10 човека заради директния червен картон на Давиде Бартесаги. Той влезе като резерва пет минути по-рано на мястото на Ернандес, но бе санкциониран за нарушение срещу крилото на Лече Ламек Банда.