site.btaМайорка надви Валядолид за трети пореден успех в испанската Ла Лига

Майорка надви Валядолид за трети пореден успех в испанската Ла Лига
снимка: AP Photo/Joan Monfort, архив

Отборът на Майорка победи Валядолид с 2:1 като гост в среща от осмия кръг в първенството на Испания по футбол. За Майорка успехът бе трети пореден и изкачи тима на четвърто място във временното класиране с 14 точки, колкото има и петият Виляреал.

Валядолид допусна втора поредна загуба и първа като домакин, като остава само с една победа от началото на сезона. Отборът заема 18-а позиция с 5 точки в актива си към момента.

И трите попадения паднаха през второто полувреме, като домакините нямаха точен удар вратата на съперника през първите 45 минути. Футболистите на Валядолид имаха претенции за дузпа пет минути след почивката, но такава не бе отсъдена.

Канадският нападател Кайл Ларин даде преднина на гостите с точен удар от близко разстояние в 59-ата минута, възползвайки се от отлично подаване на Дани Родригес.

В 83-ата минута Валери Фернандес покачи на 2:0 за Майорка, а Иван Санчес се разписа за крайното 1:2, вкарвайки за Валядолид в четвъртата минута на добавеното време на мача.