site.btaЕгипетският футболен тим Замалек спечели Суперкупата на Африка

Египетският футболен тим Замалек спечели Суперкупата на Африка
снимка: AP Photo/Mosa'ab Elshamy, архив

Египетският футболен клуб Замалек победи сънародниците си от Кайро - Ал Ахли след равенство 1:1 в редовните 90 минути и 4:3 при дузпите, за да спечели Суперкупата на Африка в двубой, игран в Рияд (Саудитска Арабия).

Футболистите на Замалек, който през май триумфираха и с Африканската купа на конфедерациите, бяха точки при всичките си четири изпълнения при дузпите, а вратарят Мохамед Ауад отрази удара на мароканския защитник на Ал Ахли Яхия Атиат Алах, преди Уесам Абу Али да пропусне при последното изпълнение.

Първенецът в Шампионската лига на Африка от миналия сезон Ал Ахли беше повел от дузпа в 44-ата минута на срещата, когато Абу Али се разписа за 1:0. Наказателният удар бе отсъдена за нарушение на Хамза Матлути след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР, а футболистите на Замалек яростно протестираха и за кратко излязоха от терена, преди играта да бъде подновена.

Замалек изравни в 77-ата минута чрез резервата Насер Манси.

Двубоят се игра в Саудитска Арабия за втора поредна година, тъй като състезанията на Африканската конфедерация разчитат на саудитско спонсорство.

Тимът на Замалек прибави в колекцията си пета Суперкупа, а Ал Ахли има осем на сметката си.

Към 12:29 на 28.09.2024 Новините от днес