site.btaБорусия Дортмунд навакса изоставане от два гола за победа над Бохум в Бундеслигата

снимка: AP PhotoMartin Meissner

Финалистът в Шампионската лига от миналия сезон Борусия Дортмунд трябваше да наваксва пасив от 0:2, за да стигне до успеха с 4:2 като домакин на Бохум в мач от петия кръг на първенството на Германия по футбол. Тимът от Дортмунд излезе на второ място във временното класиране в Бундеслигата с 10 точки, на 2 зад лидера Байерн Мюнхен. Бохум е предпоследен, 17-и с 1 точка в актива си и без победа от началото на сезона.

Гостите поведоха в 16-ата минута с попадение на Матуш Беро, който бе изведен отлично от Филип Хофман, а пет минути по-късно Дани де Вит се възползва от грешка на вратаря на Борусия Дортмунд Грегор Кобел и увеличи преднината на Бохум на 2:0.

Домакините направиха няколко пропуска преди Серу Гираси да реализира с глава за 1:2 в 43-ата минута, след центриране на Юлиан Бранд.

През второто полувреме футболистите на Борусия Дортмунд постигнаха пълен обрат. Капитанът Емре Джан бе точен от дузпа в 62-ата минута, отсъдена за нарушение на Феликс Паслак срещу Гираси, а в 75-ата пак Сери Гираси се разписа за 2:2 след пас от Карим Адейеми.

Влезлият като резерва Феликс Нмеча отбеляза победното попадение за Борусия Дортмунд в 81-ата минута.

„Искахме да започнем добре мача, но внезапно изоставахме с 0:2. Знаехме, че ако отбележим преди почивката, ще се върнем в двубоя“, заяви Емре Джан пред DAZN, а старши треньорът на Борусия Нури Шахин коментира: „Получихме ранен удар, но останахме концентрирани. Мисля, че заслужавахме да спечелим.“