site.btaБританецът Елфин Еванс оглавява класирането в рали Чили, след като времето му от петъчните етапи бе коригирано

снимка: AP Photo/Thanassis Stavrakis

Шампионът 2019 година От Тенак (Естония, i20 N Rally1 HYBRID) водеше в класирането след първите шест състезателни отсечки на рали Чили в петък, 11-и кръг от световния шампионат по автомобилизъм на различни настилки, но Елфин Еванс (Великобритания, GR Yaris Rally1 HYBRID) ще има предимство преди съботната надпревара, след като получи актуализирано условно време за откриващия етап, въз основа на времето, което записа, когато той беше повторен следобед.

Тенак, победител в предишните две издания на рали Чили, постигна общо време от 58:06.9 минути и имаше леко предимство от 0.4 секунди пред Еванс, но решението върна лидерството обратно на британеца с разлика от точно 3 секунди, която сега разделя двамата.

Трети е световният шампион Кале Рованперя (Финландия, GR Yaris Rally1 HYBRID), на 6.7 секунди след времето на Тенак и на 10.1 секунди зад Еванс.

Състезаващият се с български лиценз руски пилот Николай Грязин (C3) е с десето време - 1:00.21 часа и оглавява подреждането в клас WRC2.

В генералното класиране начело е Тиери Нювил (Белгия, i20 N Rally1 HYBRID) води със 192 точки, с 34 точки повече от втория От Тенак. Нювил бе шести след първия състезателен ден в Чили.

Днес предстоят нови шест етапа с обща дължина от близо 140 километра.

Към 12:26 на 28.09.2024 Новините от днес