site.btaМанчестър Сити записа втора поредна победа във Висшата лига, Ерлинг Холанд направи хеттрик

снимка: AP Photo/Dave Thompson

Манчестър Сити победи с 4:1 Ипсуич в мач от втория кръг на английската Висша лига, който се игра на "Етихад Стейдиъм".

Изненадващо за мнозина "тракторите" откриха резултата още в седмата минута на мача с попадение на ирландеца Сами Шмодкинс. Радостта за гостите не продължи дълго, след като "гражданите" получиха право да изпълнят дузпа в 12-ата минута. Точен от бялата точка беше Ерлинг Холанд. Две минути по-късно Кевин Де Бройне отбеляза второ попадение за домакините, а секунди по-късно Холанд отново реализира, след като Ариянет Мурич допусна груба грешка при изнасянето на топката.

В заключителната фаза на срещата норвежкият национал Ерлинг Холанд пак записа името си сред голмайсторите и така донесе трите точки в актива на селекцията на Хосеп Гуардиола. Норвежецът записа първия си хеттрик през сезона.

В Лондон Тотнъм надигра Евертън с 4:0. "Шпорите" стартираха с натиск, като още в третата минута Кристиан Ромеро излезе очи в очи с Джордан Пикфрод и отправи техничен удар, но английският национален вратар показа невероятен рефлекс и отрази.

В 14-та минута Ив Бисума отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, който се удари в напречната греда и влезе в мрежата. В ответната атака гостите можеха да стигнат до изравняване, но Джак Харисън не беше точен от близка дистанция.

В 25-та минута Хюн-Мин Сон се възползва от нелепа грешка на Джордан Пикфорд и увеличи аванса за Тотнъм.

През второто полувреме инициативата отново се владееше от домакините. Аржентинецът Кристиан Ромеро покачи на 3:0 в 71-та минута, като отбеляза с глава от корнер, а в 77-та минута Сон оформи крайния резултат.

В друг мач от кръга Саутхямптън отстъпи с 0:1 на Нотингам Форест. Единственият гол в мача беше дело на англичанина Морган Гибс-Уайт в 70-ата минута.

Уест Хям спечели градското дерби срещу Кристъл Палас с 2:0. Томаш Соучек и Джаред Боуен донесоха победата на "чуковете" с голове в 67-ата и 72-ата минута.

Фулъм триумфира срещу Лестър с 2:1. "Котиджърс" поведоха с гол на Смит Роу в 18-та минута, но в края на първото полувреме Ваут Фаес изравни. Успехът беше подпечатан с попадение на Алекс Иуоби в 70-та минута.