site.btaМилена Тодорова завърши 13-а в спринта на Световното първенство по летен биатлон в Естония

снимка: БФ Биатлон

Милена Тодорова се класира на 13-о място в спринта на 6 километра за жени от Световното първенство по летен биатлон в Отепя (Естония).

26-годишната Тодорова, която вчера беше осма в суперспринта, допусна две грешки в двете стрелби и финишира за 17:39.0 минути. Така тя остана на 50.5 секунди след шампионката Тереза Воборникова от Чехия, завършила с една грешка на рубежа.

В спринта на 7.5 км при мъжете участваха трима българи - Владимир Илиев, Антон Синапов и Васил Зашев. Илиев се нареди 28-и с три пропуснати мишени. Васил Зашев е 45-и с две, а Антон Синапов финишира 62-и със седем грешки от 72 стартирали.

Световен шампион в дисциплината стана Якуб Щвъртецки (Чехия) с една сгрешена мишена и време  18:15.1 минути.

До момента България има две титли от шампионата. В четвъртък Лора Христова защити титлата си в суперспринта при девойките, а по-рано днес Валентина Димитрова взе златото в спринта в същата възрастова група.

Световното първенство завършва в неделя с преследванията за юношите и девойките, както и масови гала стартове за мъже и за жени.

Към 21:15 на 24.08.2024 Новините от днес