site.btaБрайтън победи Манчестър Юнайтед на "Амекс Стейдиъм"

Брайтън победи Манчестър Юнайтед на "Амекс Стейдиъм"
снимка: Gareth Fuller/PA via AP

Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 2:1 у дома на "Амекс Стейдиъм" в мач от втория кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна с натиск на гостите, но до средата на първото полувреме те нямаха точен удар. В 32-та минута ветеранът Дани Уелбек засече подаване по земя на Кауро Митома и изведе "чайките" напред в резултата. В ответната атака Маркъс Рашфорд успя да изравни, но попадението му беше отменено заради засада.

В началото на втората част опитният Джеймс Милнър отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. В 51-та минута отново той излезе сам срещу Онана, пусна топката технично покрай стража, но Диого Далот изби с решителен шпагат.

В 60-та минута Амад Диало навлезе на скорост в наказателното поле на домакините и отправи остър диагонален удар, топката рикошира в бранител на Брайтън и влезе в мрежата.

"Червените дяволи" стигнаха до втори гол чрез Алехандро Гарначо, но той беше отменен, защото топката се удари в Джошуа Зиркзее, който беше в положение на засада.  Дълбоко в добавеното време на сблъсъка Брайтън стигна до победата, след като бразилецът Жоао Педро се възползва от лошо позициониране на противниковата отбрана и реализира с глава.