site.btaБорусия Мьонхенгладбах преодоля Ерцгебирге Ауе на Павел Дочев и се класира за втория кръг в турнира за Купата на Германия

снимка: Uwe Anspach/dpa via AP

Отборът на Бундеслигата Борусия Мьонхенгладбах се класира за втория кръг в турнира за Купата на Германия по футбол след успех с 3:1 като гост на третодивизионния Ерцгебирге Ауе, воден от българския треньор Павел Дочев.

Домакините поведоха с 1:0 още в осмата минута след попадение на 22-годишния полузащитник Мика Клаусен. Борусия Мьонхенгладбах възстанови равенството до края на първото полувреме, след като в 34-ата минута французинът Франк Онора реализира за 1:1.

Елитният германски тим можеше да поведе още до почивката, но в петата минута на добавеното време на първото полувреме Юлиан Вайгъл пропусна дузпа.

С голове на 21-годишния защитник Лука Нец в 52-ата и на Аласан Плеа в 70-ата минута гостите все пак стигнаха до успеха с 3:1 и продължават на 1/16-финалите в надпреварата.

За втория кръг се класира и втородивизионният Гройтер Фюрт, който преодоля състезаващия се в пета дивизия Шот Майнц с 2:0 като гост, след попадения на нападателя Денис Сърбени в осмата и на влезлия като резерва на мястото на Сърбени - Сулиман Мутафа в 82-ата минута.

Към 18:18 на 17.08.2024 Новините от днес