site.btaБайерн Мюнхен направи летящ старт на сезона при новия старши треньор Венсан Компани

Томас Мюлер (25) вкара два гола и добави асистенция за победата на Байерн Мюнхен с 4:0 над Улм в турнира за Купата на Германия / снимка: Tom Weller/dpa via AP

Байерн Мюнхен победи с 4:0 като гост втородивизионния Улм в среща от първия кръг на турнира за Купата на Германия.

Двубоят бе дебют за новия наставник на баварците Венсан Компани, който остана доволен от представянето на тима си.

Баварците, които през миналия сезон изненадващо не успяха да спечелят нито един трофей, започнаха мача вихрено и с голове на Томас Мюлер в 12-ата и 14-ата минута взеха солиден аванс от 2:0.

Останалите две попадения в мача паднаха в заключителния четвърт час. В 79-ата минута дошлият Кристъл Палас през лятото Майкъл Олисе асистира към Кингсли Коман, който направи резултата 3:0.

Крайното 4:0 бе оформено от влезлия като резерва Хари Кейн, който бе точен след подаване на Томас Мюлер.

Успехът изпрати Байерн на 1/16-финалите за Купата на Германия, а жребий ще определи съперника на баварците в следващия етап.

Към 10:24 на 17.08.2024 Новините от днес