site.btaБелгия спечели бронзовите медали, българин ще ръководи финала на Европейското първенство по волейбол за жени до 20 години в София

Снимка: Милена Стойкова/БТА

Отборът на Белгия спечели бронзовите на Европейското първенство по волейбол за жени до 20 години в София.

В спора за третото място белгийките се наложиха над Полша с 3:2 гейма (25:23, 21:25, 13:25, 25:15, 15:10).

Волейболистките на Турция и Италия ще оспорват титлата от 18.30 часа днес.

България е съдомакин на шампионата заедно с Ирландия (5-17 август). София получи честта да приеме финалната четворка, а медалите ще бъдат раздадени днес в столичната зала "Христо Ботев".

Финалната среща на ЕвроВолей 2024 за жени под 20 години ще се ръководи от българина Атанас Върбанов. Втори съдия ще бъде Теодора Кириопулу от Гърция.

Към 20:17 на 17.08.2024 Новините от днес