site.btaСветовният шампион Италия победи европейския Полша в дербито на олимпийския волейболен турнир при мъжете

Алесандро Микиелето забива през блокадата на Полша / снимка АП/Dolores Ochoa

Световният шампион Италия спечели първото място в група "В" на олимпийския турнир по волейбол при мъжете след победа с 3:1 (25:15, 25:18, 24:26, 25:20) гейма над европейския шампион Полша.

Италианците имаха огромно предимство в играта в първите два гейма и дадоха само 15 и 18 точки съответно на съперника си в тях.

Воденият от Фердинандо де Джорджи тим на Италия можеше да затвори срещата и в три гейма, след като поведе с 23:21 точки, но след няколко добри сервиса на Камил Семенюк и ас на Бартош Курек Полша се добра до 26:24 и четвърти гейм.

В него обаче инициативата отново се върна на страната на италианците, които във втората половина от гейма поддържаха разлика от около пет точки, за да запишат третата си поредна победа в турнира.

Юри Романо бе най-резултатен за победата на Италия с 20 точки, а със 17 остана Алесандро Микиелето. За Полша с 14 се отчете Бартош Курек.

Така още преди изиграването на последния мач от груповата фаза, който е между Канада и Сърбия в група "А", двойките за четвъртфиналите са ясни.

Италия, като най-добър тим в общото класиране, ще се изправи на четвъртфиналите срещу Япония, а при победа на полуфиналите ще срещне победителя от двойката между домакина и олимпийски шампион Франция и Германия.

Полша ще играе на четвъртфиналите с непобедения до момента тим на Словения, а на четвъртфиналите ще може да пресече пътя си с победителя от двойката межу Бразилия и САЩ.

Към 23:21 на 03.08.2024 Новините от днес