site.btaБългария загуби от Република Северна Македония и ще играе за третото място на Еврошампионата по баскетбол за юноши до 18 години

снимка: БФБаскетбол, ФИБА /fiba.basketball

Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години загуби от Република Северна Македония с 68:92 (20:26, 18:27, 24:16, 6:23) на полуфиналите на Европейското първенство в Дивизия "B" в Скопие.

Така българите ще се изправят срещу загубилия от мача между Полша и Австрия в спор за третото място в неделя и класиране в елитната Дивизия "А".

Домакините поеха инициативата към края на първата четвърт, която спечелиха с 26:20 и повече не изпуснаха водачеството. Националите допуснаха съперникът да отбележи 27 точки във втората част и да поведе с 53:38 на почивката.

Българските баскетболисти направиха по-добра трета четвърт, в която намалиха изоставането си до 62:69 преди последните 10 минути. В тях обаче националите реализираха само 6 точки срещу 23 за домакините, които триумфираха след последната сирена, осигурявайки си място в Дивизия "А".

Теодор Трифонов бе най-резултатен за България с 20 точки и 3 борби, Александър Гавалюгов завърши с 13 точки, 6 борби и 9 асистенции, а Деян Колев оформи "дабъл-дабъл" от 12 точки и 12 борби.

Най-резултатен за Република Северна Македония бе Марко Лукановски с "дабъл-дабъл" от 20 точки и 16 борби.

Към 00:21 на 04.08.2024 Новините от днес