site.btaЛудогорец спечели и втория си мач от началото на първенството с категоричен успех над Арда у дома

Снимка: кореспондент на БТА в Разград Мехмед Азиз (ЛФ)

Първенство на България по футбол, мач от третия кръг на efbet Лига между отборите на Лудогорец (Разград) и Арда (Кърджали):

Лудогорец (Разград) - Арда (Кърджали) - 5:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Сон 8, 2:0 Квадво Дуа 44, 3:0 Руан Круз 47, 4:0 Спас Делев 57, 5:0 Сон 73, 5:1 Феликс Ебоа 88
стадион: "Хювефарма Арена", Разград
главен съдия: Никифор Велков
жълти картони: Едвин Куртулус (Лудогорец) Милен Стоев, Феликс Ебоа, Джелал Хюсеинов и Димитър Велковски (Арда).
състав на Лудогорец: Хендрик Бонман, Квадво Дуа (70-Матияс Тисера), Кайо Видал, Руан Круз, Дени Групер (71-Аслак Фон Витри), Едвин Куртулус, Сон, Дерой Дуарте, Оливие Вердон (70-Диниш Алмейда), Педро Нареси (71-Иван Йорданов) и Спас Делев.
състав на Арда: Анатолий Господинов, Милен Стоев (76-Стефан Статев), Йозгюр Аксака (84-Иво Казаков), Офор Чинонсо (62-Тонислав Йорданов), Борислав Цонев, Джелал Хюсеинов, Емил Виячки, Иван Тилев, Димитър Велковски, Феликс Ебоа и Станислав Иванов.

Лудогорец (Разград) записа втори успех от началото на сезона след победа с 5:1 срещу Арда (Кърджали) в мач от третия кръг на българската футболна efbet Лига. Шампионите са с пълен актив от шест точки и заемат третото място, въпреки че имат отложен мач.

Спартак (Варна) е втори с точка пред Лудогорец, след като "соколите" спечелиха с 3:0 срещу ЦСКА-София по-рано днес. Лидер е Левски с девет точки.

Лудогорец поведе още в осмата минута, когато пробив на Дени Групер завърши с центриране по тревата, достигнало до притичалия на предна греда Сон. Испанецът изпрати топката в мрежата на Анатолий Господинов за 1:0, а в края на полувремето падна идентичен гол за Лудогорец. Групер отново центрира, този път по въздух, а Дуа засече топката за 2:0.

Лудогорец стигна и до бърз гол на старта на второто полувреме. Само минута и половина след старта, когато Сон пусна извеждащ пас за Руан Круз и той се вкара третия гол, въпреки че Господинов почти спря удара.

Спас Делев вкара за 4:0 в 57-та минута след асистенция на Педро Нареси, а Сон отбеляза втория си гол в 73-а. Арда пък стигна до единственото си попадение две минути преди края на мача, когато Феликс Ебоа бе точен с глава.

Към 01:17 на 04.08.2024 Новините от днес