site.btaСпартак 1918 Варна победи без проблеми ЦСКА-София и постигна втори успех в първенството

БТА, Варна (3 август 2024) Срещата от 3-ия кръг на efbet Лига между отборите на „Спартак 1918“ Варна и ЦСКА-София се играе на стадион „Спартак“ във Варна. Снимка: кореспондент на БТА във Варна Красимир Кръстев (ЛФ)

Среща от 3-ия кръг на efbet Лигата:

Спартак 1918 Варна - ЦСКА-София 3:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Ахмед Ахмедов (14-ата мин.), 2:0 Ахмед Ахмедов (39-ата мин.), 3:0 Иван Дюлгеров автогол (59-ата мин.);

Стадион "Спартак";
Зрители - 5000;
Съдия - Радослав Гидженов;
Жълти картони: Па Конате, Ангел Грънчов, Виктор Митев, Радослав Димитров (Спартак 1918 Варна); Тибо Вион, Иван Турицов (ЦСКА-София);

Състави:
Спартак 1918 Варна - Мартин Величков (76-ата мин. Никола Виденов), Франьо Пърце, Йоан Бауренски, Александър Цветков, Филип Лесняк, Ромееш Ивей, Кристиан Илич (74-ата мин. Бернардо Куто), Па Конате (74-ата мин. Виктор Митев, Ахмед Ахмедов (90+2 мин. Даниел Халачев), Антонио Вутов (58-ма мин. Радослав Димитров), Ангел Грънчов;

ЦСКА-София - Иван Дюлгеров, Сансей Санянг (46-ата мин. Иван Турицов), Християн Петров, Лумбард Делова (72-ра мин. Петко Панайотов), Тибо Вион, Марселиньо, Станислав Шопов (46-ата мин. Джесън Локило), Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц (46-ата мин. Матиас Фаетон), Улаус Скаршем (46-ата мин. Браян Кордоба), Георги Чорбаджийски;

Спартак 1918 Варна спечели втората си победа в българското футболно първенство. Завърналият се в елита варненски тим надигра и спечели категорична победа над ЦСКА-София с 3:0. С успеха си „соколите“ имат вече 7 точки в актива си, докато „армейците“ са с победа, две поражения и 3 точки.

Първата възможност в срещата бе за домакините във 2-ата минута. Ахмед Ахмедов получи топката, напредна, финтира играч на гостите и стреля от около 20-ина метра, но топката попадна в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров.

В 13-ата минута Ахмед Ахмедов бе изведен зад защитата на гостите отляво в наказателното поле и стреля от движение, но вратарят Иван Дюлгеров изби в корнер. След изпълнението му топката достигна до Александър Цветков, който стреля с глава към вратата на ЦСКА-София, а Ахмед Ахмедов от 4-5 метра с пета отклони топката във вратата за 1:0 за Спартак 1918 Варна. Домакините можеха да вкарат втори гол в 21-ата минута. Ахмед Ахмедов бе изведен от Антонио Вутов сам срещу вратаря на гостите и опита прехвърлящ удар, но Иван Дюлгеров успя да спаси. Секунди по-късно Ромееш Ивей стреля опасно по диагонал отдясно, но стражът на ЦСКА-София Иван Дюлгеров отново показа класа и спаси.

В 27-ата минута Ахмед Ахмедов за пореден път бе изведен зад защитата на гостите и стреля, но за късмет на столичани топката се отби в напречната греда. Спартак 1918 Варна вкара нов гол в 39-ата минута. Вратарят Мартин Величков изрита топката напред, която достигна до Ромееш Ивей, който напредна, навлезе в наказателното поле и пусна пас към Ахмед Ахмедов вляво, а нападателят на „соколите“ с топовен изстрел вкара втория гол за домакините.

Преди началото на втората част треньорът на гостите Томислав Стипич направи 4 смени. В 56-ата минута ЦСКА-София отправи първия си удар в срещата. Тибо Вион стреля от трудна позиция, но топката попадна в ръцете на вратаря Мартин Величков.

Домакините вкараха нов гол в 59-ата минута. Играчите на ЦСКА-София сбъркаха при изнасянето на топката, Филип Лесняк я открадна и стреля от около 25 метра. Топката се отби в страничната греда, върна се на терена и рикошира в гърба на вратаря Иван Дюлгеров и влезе във вратата за 3:0. В 83-ата минута Георги Чорбаджийски засече с глава топката след центриране в наказателното поле на домакините, но ударът бе слаб и вратарят Никола Виденов улови.

Към 23:24 на 03.08.2024 Новините от днес