site.btaЗвездната селекция на САЩ даде две четвърти на Пуерто Рико, но въпреки това спечели с 21 точки разлика

Центърът на САЩ Джоел Ембийд забива в коша на Пуерто Рико / снимка: АП/Michael Conroy

Шампионът от последните четири Олимпиади в мъжкия баскетбол САЩ приключи груповата фаза на Олимпийските игри в Париж с убедителна победа със 104:83 (25:29, 39:16, 23:14, 17:24) над Пуерто Рико.

По този начин американците записаха трета поредна победа и завършиха на първото място в група "С" с три успеха и нито едно поражение.

Изненадващо след първите 10 минути игра американците губеха с четири точки разлика при 25:29, но във вторите десет минути селекцията на старши треньора Стийв Кър, пълна със звезди от Националната баскетболна асоциация, се наложи с 39:16 и реши изхода от двубоя.

Американците продължиха да доминират и след почивката, макар вече представянето им да бе доста по-отпуснато както при играта в нападение, така и в защита. В един момент разликата достигна до 31 точки, но в последната част пуерториканците успяха да я свалят до 21. Това обаче не ги спаси от третата им загуба и отпадане от турнира.

Най-резултатен за САЩ в срещата бе Антъни Едуардс с 26 точки, а Джоел Ембийд прибави 15. Кевин Дюрант, ЛеБрон Джеймс, Джейсън Тейтъм и Антъни Дейвис също завършиха с двуцифрен актив за победителите.

За Пуерто Рико Хосе Алварадо вкара 18 точки, докато с 12 остана Исмаел Ромеро.

По-късно днес е другият мач от група "С" между Сърбия и Южен Судан, като победителят от него ще заеме второто място, а загубилият - третото. Това ще определи и дали Гърция - завършилият на трето място в група "А" тим, продължава към фазата на четвъртфиналите.

Двойките за фазата на директните елиминации ще бъдат определени чрез жребий.

Към 22:20 на 03.08.2024 Новините от днес