site.btaИталия и Китай с експресни победи в олимпийската надпревара по волейбол при жените

Италия победи Нидерландия на Олимпийските игри в Париж / снимка: АП/Dolores Ochoa

Отборите на Италия и Китай постигнаха експресни победи на волейболния турнир при жените на Олимпийските игри в Париж и си осигуриха място сред четвъртфиналистите.

Старши треньорът на италианките Хулио Веласко заложи на стартов състав без голямата звезда на тима Паола Егону, но въпреки това бронзовите медалистки от последното световно първенство нямаха затруднения срещу Нидерландия за 3:0 (29:27, 25:18, 25:19). Интрига в срещата имаше само в първия гейм, в чийто край "лалетата" пропуснаха и геймбол. Екатерина Антропова, която започна на мястото на Егону, се нагърби с няколко тежки топки в края на гейма и го спечели в полза на италианките.

В следващите две часа "сините" водеха играта категорично и не позволиха на съперника си да мечтае дори за гейм.

Антропова бе най-резултатна за Италия с 33 точки, а още 11 заби Мириам Сила.

За Нидерландия капитанката Ника Далдероп се отчете с 13 точки, но това не помогна на тима да избегне второто си поредно поражение.

В група "А" Китай спечели с 3:0 (25:18, 25:16, 25:19) срещу домакина Франция. Китайките имаха голямо надмощие в хода на целия двубой и задържаха съперничките си под 20 точки във всеки от геймовете.

За победителките Ли Инин приключи с 14 точки, а Ван Юанюан остана с 13.

Люсил Жикел бе най-полезна за Франция в атака с 10 точки.

Към 02:14 на 02.08.2024 Новините от днес