site.btaЧерно море загуби от Апоел Беер Шева и отпадна от надпреварата в Лигата на конференциите

БТА, Разград (1 август 2024) Футболна среща от втори предварителен кръг на UEFA Лига на конференциите се играе на стадион "Хювефарма" в Разград между отборите на Черно море (Варна) и Апоел (Беeр Шева) - Израел.Снимка: кореспондент на БТА в Разград Мехмед Азиз (ПК)

Турнир на УЕФА, Лига на конференциите, втори квалификационен кръг, среща реванш:

Черно море (Варна) – Апоел (Беер Шева, Израел) 1:2 (1:1)

Голмайстори: 0:1 Елдер Лопеш (25-ата мин.), 1:1 Андреяс Калкан (33-ата мин.), 1:2 Елдер Лопеш (64-ата мин.)
В първия мач, игран преди седмица на Градски стадион „Ловеч“ 0:0; Апоел продължава с общ резултат 2:1

Стадион „Хювефарма Арена“ (Разград);

Зрители - 5000;

Главен съдия – Данило Николич от Сърбия;

Помощници - Милан Шутулович и Иван Микалачки (Сърбия);

Жълти картони: Уеслен Жуниор (Черно море); Гай Мизрахи, Елдер Лопеш, Ротем Хатуел, Ор Блориан, Артур Шушиначев, Офир Марсиано (Апоел);

Състави:

Черно море (схема 4-2-3-1) – Пламен Илиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов (80-ата мин. Даниел Мартин), Васил Панайотов, Даниел Димов (80-ата мин. Брено Тейшейра), Асен Дончев (60-ата мин. Исмаил Иса), Мазир Сула, Андреяс Калкан (65-ата мин. Дуду), Уеслен Жуниор (65-ата мин. Николай Златев);

Апоел (схема 4-2-3-1) – Офир Марсиано, Гай Мизрахи, Ор Блориан, Ейтан Тиби, Елдер Лопеш, Роей Гордана, Шай Елиас (79-ата мин. Йоан Стоянов), Гай Бадаш (79-ата мин.Дейнер Киньонес), Антонио Сефер (79-ата мин. Томер Йосефи), Ротем Хатуел (70-ата мин. Амир Ганан), Алон Тургеман (85-ата мин. Артур Шушеначев);

Черно море загуби от израелския Апоел (Беер Шева) с 1:2 и отпадна във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. В първата среща, играна в Ловеч преди седмица, „моряците“ завършиха 0:0 с израелския тим.

Първото сериозно положение в срещата бе за гостите в 10-ата минута. Антонио Сефер стреля опасно от пряк свободен удар от около 20 метра, но топката премина над вратата на Черно море. Домакините отвърнаха с две много опасни атаки в рамките на минута, при които можеха да вкарат попадение. В 11-ата минута Мазир Сула стреля много опасно около 25 метра, но вратарят на Апоел Офир Марсиано успя да спаси. Секунди по-късно Андреяс Калкан получи топката отляво, пусна пас към Уеслен Жуниор в наказателното поле на гостите, който стреля, но над вратата.

В 25-ата минута Апоел откри резултата. Роей Гордана центрира от ъглов удар отдясно от вратата на Черно море, а Елдер Лопеш от около метър засече с глава топката при първа греда и вкара за 1:0 за израелския тим.

Черно море отговори моментално и в 33-тата минута домакините изравниха. Андреяс Калкан изпълни прекрасно пряк свободен удар от 25 метра и независимо че вратарят Офир Марсиано игра с топката, шутът беше силен и тя влезе във вратата за 1:1.

В началото на втората част гостите успяха да създадат две много опасни положения. В 53-тата минута Ротем Хатуел изведе в отлична позиция вдясно в наказателното поле на домакините Алон Тургеман, който стреля, но за късмет на домакините топката премина встрани от вратата. Минута по-късно късметът бе на страната на Черно море, след като след удар на Антонио Сефер от около 20 метра топката се отби в страничната греда.

В 64-ата мин. Апоел отново поведе в резултата с гол от статично положение. Антонио Сефер центрира отляво, а Елдер Лопеш се измъкна от опеката на Даниел Димов и с глава вкара за 2:1 за израелския тим.

Пет минути след това Дуду можеше да изравни, но след удара му по диагонал отдясно от около 20 метра топката премина встрани от вратата на Апоел.

В 77-мата минута гостите можеха да вкарат нов гол. Гай Бадаш стреля много опасно по диагонал отдясно, но вратарят Пламен Илиев улови топката.

Две минути преди изтичането на редовното време вратарят на Апоел Марсиано предотврати сигурен гол, след като спаси опасен удар от десетина метра на Дуду. В 89-ата минута Брено Тейшейра засече с гръб към вратата топката с глава, но тя премина над вратата на гостите. В добавените от съдия 6 минути в края на мача Черно море се опита да упражни натиск, но не успя да стигне до гол и отпадна от надпреварата.

Съперник на Апоел в следващия кръг е Млада Болеслав (Чехия), който след два успеха с 2:0 и 1:0 отстрани Трансинвест от Литва.

Към 00:23 на 02.08.2024 Новините от днес