site.btaНационалният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години загуби първата контрола срещу Румъния

снимка БТА архив

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години загуби първата контрола срещу Румъния в Русе. В мач, изигран в зала "Дунав", тимът отстъпи със 72:74.

Двата тима ще се изправят един срещу друг още веднъж на 28 юли (неделя) от 10:00 часа.

Гостите започнаха по-добре, повеждайки със серия от 10:2, като това бе и най-голямата разлика изобщо в мача. България стигна до обрат в края на първата част при 19:18, но въпреки слабата резултатност през втория период, на почивката съперникът отново излезе напред - 30:27.

След паузата играта продължи много равностойно, като преди заключителната четвърт баскетболистките на Маргарита Маринкова изоставаха с 5 точки. Драмата продължи до последно, но Румъния измъкна успеха.

Много силно за България игра Деница Манолова, която завърши с 26 точки, Димана Костова отбеляза 15.

Към 02:26 на 28.07.2024 Новините от днес