site.btaЛия Каратанчева загуби на финала на сингъл на турнир по тенис в Испания

Лия Каратанчева загуби на финала на сингъл на турнир по тенис в Испания
снимка БТА архив

Националката на България за "Били Джийн Къп" Лия Каратанчева загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Сеговия (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

20-годишната българка отстъпи в драматичен мач пред представителката на Франция Ясмин Мансури с 2:6, 7:6(5), 5:7 за 2:52 часа.

Българката спаси мачбол при 3:5 във втория сет и сервис на Мансури, а след това стигна до тайбрек. В него тя обърна резултата от 4:5 до 7:5 точки и изравни. В третата част Каратанчева имаше два мачбола при 5:4, но не успя да се възползва. След това Мансури направи пробив за 6:5 и сервира за спечелване на мача. Българката имаше пет точки за връщане на пробива, но не успя, а французойката затвори мача в своя полза с третия си мачбол.

Преди този мач българката спечели четири поредни победи без да загуби сет.

Вчера Каратанчева стана шампионка на двойки на същия турнир. Българката и Радка Зелничкова (Словакия), поставени под номер 3, направиха обрат и победиха на финала водачките в схемата Александра Озборн (Австралия) и Анна Роджърс (САЩ) с 2:6, 6:3, 10-3 за 73 минути.

Към 02:20 на 28.07.2024 Новините от днес