site.btaНационалният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години спечели втория си мач на турнира в Чехия

Снимка: Владимир Шоков/БТА

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години спечели втория си мач от международния приятелски турнир в Чехия. След загубата от домакините на старта, днес тимът надделя над Австрия с 67:56.

Първото полувреме беше много оспорвано с чести смени на водачеството. Разликата обаче така и не надвиши 7 точки, а почивката дойде при 35:32 в полза на съперника.

След нова поредица обрати след паузата, баскетболистките на Маргарита Маринкова направиха силна серия в края на третата и началото на последната част и се откъснаха с 9, като удържаха водачеството си до последно.

Деница Манолова завърши срещата с "дабъл-дабъл" от 19 точки и 12 борби, а Гергана Маданкова добави 14 точки.

В последния си мач в турнира България ще се изправи срещу Румъния, като двубоят е на 21 юли (неделя).

Към 21:30 на 20.07.2024 Новините от днес