site.btaБившият помощник-треньор на ЦСКА Александър Гицов започна периода си в австрийския Санкт Пьолтен с победа за купата

Бившият помощник-треньор на ЦСКА Александър Гицов започна периода си в австрийския Санкт Пьолтен с победа. Днес в среща от първия кръг за купата на Австрия воденият от него отбор се наложи с 3:2 над играещия в регионалната лига Леобендорф като гост.

Макар и играещи в различни дивизии, двата отбора се вкопчиха в здраво регионално дерби, тъй като градовете са близо в региона Долна Австрия. Футболистите на Гицов, които другата седмица стартират първенството на Втора Бундеслига, изпуснаха в началните минути две 100-процентови положения да открият резултата и четири минути преди края на първата част бяха наказани. При второто изпълнение на ъглов удар топката попадна у Томас Бартоломай, който откри резултата.

Но още с началото на второто полувреме Санкт Пьолтен включи на друга скорост и резултатът стана 1:3 в рамките на осем минути. Марк Стендера и Клауди Кабамба на два пъти бяха точни от 46-ата до 54-ата минута.

15 минути преди послединя съдийски сигнал Бернхард Хан върна едно попадение, но до края на мача футболистите на Гицов можеха още веднъж да вкарат и контролираха мача.

Гицов беше назначен в традиционния клуб от региона Долна Австрия в средата на юни, а в края на следващата седмица стартира и първенството. В първия кръг Санкт Пьолтен гостува на Флорисдорфер (Виена).

Към 03:21 на 28.07.2024 Новините от днес